V oblasti LED osvětlení existují v současné době následující druhy technologií

 

DIP LED

DIP LED

 

 

Tyto diody jdou lehce rozeznat podle toho, že jsou vystouplé a je jich umístěno mnoho vedle sebe. Jedná se o nejstarší technologii, která je nejméně vhodná pro osvětlení. Zdroje světla s touto technologií jsou levné, ale svítivost a životnost jsou tak nízké, že tento typ nelze doporučit pro osvětlení.

 

SMD LED

SMD LED


SMD diody jsou výkonější než DIP technologie. Jsou připevněny přímo na desce plošných spojů. Jejich životnost je výrazně delší. Mají široký vyzařovací úhel, a proto se hodí k plošnému osvětlení. Pro bodové osvětlení jsou z téhož důvodu nevhodné.  Nejčastěji se používají diody 3528, 5050 a 5630 což označuje jejich velikost. Zde ovykle platí, že větší diody mají vyšší svítivost.

 

High Power LED

High Power LED | Výkonové LED | Hochleistungs LED

 

 

Jedná se o výkonové diody, které využívajího vyššího napětí pro dosažení vyšší svítivosti, která je větší než u klasických SMD diod. Díky použití optických čoček lze upravit jejich vyzařovací úhel, což umožňuje ideální využití jako bodové osvětlení. Výkonové diody dosahují rovněž vysoké životnosti, ale hlavně vyšší svítivosti než klasické SMD.

 

COB LED

COB LED | Chips On Board LED

 

 

Tento typ je nejnovější inovací v oblasti  LED technologií. Jednotlivé LED čipy jsou připevněny přímo na desku plošných spojů, což umožňuje lepší odvádění tepla. Díky přímému připevnění čipů jich lze umístit na malou plochu velmi mnoho a tím se otevírají nové možnosti využití v oblasti osvětlení. Světlo z COB čipů je velmi rovnoměrně rozloženo. Životnost i svítivost COB  čipů je velmi vysoká.


 

Rychlý kontakt

Doprava a platba

  • Česká Pošta (balík do ruky)
  • Dobírka (139 Kč)
  • Převodem (99 Kč)